Informace o akcích jsou vždy na dveřích třídy. Prosíme čtěte!

ZDE SI MŮŽETE PŘEČÍST O NĚKTERÝCH PŘIPRAVOVANÝCH I ZREALIZOVANÝCH AKCÍCH.

SLOUPEC VPRAVO - POUZE VÝBĚR NĚKTERÝCH AKCÍ.

SLOUPEC VLEVO - po rozkliknutí daného měsíce se Vám zobrazí všechny akce,
                              které v něm proběhnou nebo proběhly.

Akce, na které se u nás můžete v průběhu roku těšit :

Návštěvy Ekocentra Paleta, oslava svátku sv. Martina, Čertí rej v MŠ, Vánoční besídka,tvoření a jarmark v MŠ a společné posezení s dětmi a rodiči, návštěva základní školy ZŠ Pardubičky s předškolními dětmi (před zápisem do 1. třídy), beseda o školní zralosti pro rodiče předškolních dětí, karneval, jarní či velikonoční tvoření, návštěva knihovny, hasičů, policistů, sportovní soutěže na Den dětí, výlet ke konci škol. roku.

Srdečně Vás zveme na odpolední akci mateřské školy s názvem : Vítání sv.Martina.

Program :

• přivítání, zpěv písní
  • stanoviště s úkoly pro rodiče a děti ( s odměnou :-))
  • lampiónový průvod Černou za Bory
  • vítání sv.Martina na zahradě mateřské školy

Moc se na Vás těšíme a doufáme, že se akce vydaří :-)

S dětmi se vydáme do zahradnictví AZ Garden v Černé za Bory, kde na ně budou čekat různé soutěže a také dlabání dýní.

Akce proběhne mimo MŠ a bude hrazena z kulturního fondu.

Rodičovská schůzka se konala na zahradě mateřské školy.

Během dopoledne budou mít děti na zahradě mateřské školy připravená stanoviště, na kterých budou plnit různé úkoly. :

1. ÚKOL : Proč se slaví svátek sv. Martina ? Čím byl významný? Martin byl hodný nebo zlý ? ( Zopakování pověsti )

2. ÚKOL : Znáte nějakou písničku o sv. Martinovi? + 5 dřepů s výskokem

3. ÚKOL : Znáte nějakou básničku o sv. Martinovi? + skákání na jedné noze až k dašímu úkolu

4. ÚKOL : Děti, slyšely jste někdy pranostiku o sv. Martinovi? Co znamená slovo ,, pranostika´´? + skok snožmo k dalšímu úkolu

5. ÚKOL : Co znamená, že přijede Martin na bílém koni ? Jaké období končí, které začíná ? ( Rozdíl mezi obdobími, znaky zimy , opakování ročních období )

Na konci trasy je čeká schovaný poklad v podobě balíčků s dobrůtkami :-)

V pondělí hned od rána se naše mateřská škola promění v peklíčko :-)

Společně jsme si zazpíváme pár písniček, zasoutěžíme si a užijeme si celé dopoledne.

Děti domů dostanou Mikulášskou nadílku.

Program opouštěl zaběhnutou představu o tom, že hudební výchova je "sbor dětí u klavíru".

Muzikohrátky se skládaly z několika částí:

a) to co bývá často vnímáno jako muzikoterapie - uklidňující zvuky
    a aktivity s nástroji jako jsou tibetské mýsy. hang drum, kalimba apod.

b) hudebně rytmická část - rytmizace, spolupráce při společné tvorbě
    hudby, intonační hry a pod.

c) hudebně pohybová – část – propojení hudební a sociální stránky + pohyb

Výstupem muzikohrátek byla podpora klasické hudební výuky a její propojení s požadavky na celkový rozvoj dětí.

Akce proběhla v MŠ a byla hrazena z kulturního fondu.

Pohádka bude o opičákovi jménem Bohouš,který žije v Africe, a proto vůbec nezná český les.....

Pohádka o poznávání lesa v zimě a všeho, co je jeho součástí.

Akce proběhne v mateřské škole a bude hrazena z kulturního fondu.

Dle zájmu rodičů proběhne u dětí starších ( věk 4 - 5 ) a předškolních ( 5 - 6 ) logopedická diagnostika.

Atmosféru vánoc si přiblížíme pečením cukroví, zdobením stromečku a povídáním o tradicích.

Naše krásné vánoční dopoledne završíme zpěvem koled a rozdáváním vánočních dárečků.

Z makovičky vykouzlený, u dobrých lidí vychovaný, rozumu má za tři, srdce, jak se patří a objevovat svět, to by šel hned! Kdo? Paleček!

- s maminkou přivolají vítr „Foukej, foukej větříčku“ a očešou hrušky
- tatínkovi pomůže sklidit podzimní úrodu na poli
- dopadne Paleček s královskými detektivy ukrutnou loupežnickou bandu nebo se sám vydá na dráhu zločinu?

(rozpoznání vzorců dobrého a špatného chování, rozvoj logického myšlení)

Práce s maňásky a kostýmy,  malovanými látkovými oponami a jinými dekorativními předměty, hudebními a zvukovými nástroji. Vtip a humor.

Akce proběhne v MŠ a bude hrazena z kulturního fondu.

Srdečně Vás zveme na naši I.Vánoční slavnost na zahradě mateřské školy.

Společně si zazpíváme pár vánočních koled, ochutnáme zajisté výborné domácí cukroví a nebude chybět ani slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku:-)

Moc se na Vás těšíme :-)