Hostovická 26, Černá za Bory 533 01

Telefon: 466 670 817, 736 501 953

Duben 2024

MŠ UZAVŘENA.

denod

Obsah akce :

Jelikož se právě na jaře začíná probouzet příroda, rozhodli jsme se dětem v naší mateřské škole přiblížit,, Zrození nového života,,.
V pondělí ráno nám do školky přivezla paní Vlčková líheň s vajíčky, ve kterých byla živá, vyvinutá embrya kuřátek.
Líheň byla automatická, sama udržovala požadovanou teplotu. Byla z průhledného plastu, takže děti do líhně během celého procesu dobře viděly.

  • V úterý se začala kuřátka líhnout. Kuřeti pomáhá v klubání malý výrůstek na špičce horní části zobáku, tzv. vaječný zub. Kuře proklove dírku a pokračuje až do uvolnění dvou třetin obvodu skořápky.

  • Pak se opře běháky do špičky vejce a odlomí vršek skořápky. Celý proces trval několik hodin.Děti trpělivě a dlouho pozorovaly, jak se objevuje první prasklinka, malá dírka, potom větší, až se vyklubovalo mokré a „pomačkané“ kuře. :-)

  • Po dokonalém oschnutí byla již připravena na naši lásku a péči :-) až do poslední chviličky, než si pro ně v pátek odpoledne přijela paní Vlčková
    (majitelka líhně) a odvezla si je na svoji farmu. :-)

FOTO z akce ZDE.

Obsah akce :

Děti zažily a lépe pochopily, jakým způsobem vidí barvy například lidé se zrakovým handicapem, proč ne všichni živí tvorové vnímají svět ve stejných odstínech
a lépe tak pochopily, co jsou to vlastně barvy, jak vznikají, a jak důležitou roli přitom hraje jinak neviditelné světlo ze slunce.

Názorně viděly optické klamy - na unikátních moderních LED technologických vychytávkách vyzkoušely své chytré hlavičky, když si ze světelných iluzí zkusily vytvořit zajímavé obrazy.

Během programu zjistily, že vnímat své okolí může každý z nás docela jinak- a právě toto poznání nás povede k lepšímu pochopení
a vzájemnému respektu.


- ve výtvarné dílničce si každý vyrobil : barevný lapač světla ze slunce z různých materiálů- papíru, holografické folie, provázků a korálků.

Akce byla hrazena z kulturního fondu.

FOTO z akce ZDE.

Naše mateřská škola se v tento den proměnila na kouzelné místo plné čarodějnic a čarodějů, kteří se učili vařit lektvary, a také přišli na to,
že sklep a půda nejsou vůbec strašidelná místa! :)

FOTO z akce ZDE.

MŠ UZAVŘENA.