Obsah akce :

Jelikož se právě na jaře začíná probouzet příroda, rozhodli jsme se dětem v naší mateřské škole přiblížit,, Zrození nového života,,.
V pondělí ráno nám do školky přivezou líheň s vajíčky, ve kterých budou živá, vyvinutá embrya kuřátek.
Líheň je automatická, sama udržuje požadovanou teplotu. Je z průhledného plastu, takže děti do líhně během celého procesu dobře uvidí.

• Ve středu se začnou kuřátka líhnout. Kuřeti pomáhá v klubání malý výrůstek na špičce horní části zobáku, tzv. vaječný zub. Kuře proklove dírku a pokračuje až do uvolnění dvou třetin obvodu skořápky.

• Pak se opře běháky do špičky vejce a odlomí vršek skořápky. Celý proces trvá několik hodin.Děti budou moct trpělivě a dlouho pozorovat, jak se objevuje první prasklinka, malá dírka, potom větší, až se vyklube mokré a „pomačkané“ kuře. :-)

• Po dokonalém oschnutí budou již připravena na naši lásku a péči :-) až do poslední chviličky, než si pro ně v pátek odpoledne přijede paní Vlčková
    (majitelka líhně) a odveze si je na svoji farmu. :-)