Obsah akce :

Jelikož se právě na jaře začíná probouzet příroda, rozhodli jsme se dětem v naší mateřské škole přiblížit,, Zrození nového života,,.
V pondělí ráno nám do školky přivezla paní Vlčková líheň s vajíčky, ve kterých byla živá, vyvinutá embrya kuřátek.
Líheň byla automatická, sama udržovala požadovanou teplotu. Byla z průhledného plastu, takže děti do líhně během celého procesu dobře viděly.

• V úterý se začala kuřátka líhnout. Kuřeti pomáhá v klubání malý výrůstek na špičce horní části zobáku, tzv. vaječný zub. Kuře proklove dírku a pokračuje až do uvolnění dvou třetin obvodu skořápky.

• Pak se opře běháky do špičky vejce a odlomí vršek skořápky. Celý proces trval několik hodin.Děti trpělivě a dlouho pozorovaly, jak se objevuje první prasklinka, malá dírka, potom větší, až se vyklubovalo mokré a „pomačkané“ kuře. :-)

• Po dokonalém oschnutí byla již připravena na naši lásku a péči :-) až do poslední chviličky, než si pro ně v pátek odpoledne přijela paní Vlčková
    (majitelka líhně) a odvezla si je na svoji farmu. :-)