Listopad 2022

Obsah akce :

S dětmi jsme v rámci oslav sv. Martina zajeli na výlet do Apolenky, kde si děti prohlédly zvířátka, a také měly možnost se projet na koni.

Akce byla hrazena z kulturního fondu.

Obsah akce :

Během dopoledne byla pro děti na zahradě mateřské školy připravená stanoviště, na kterých plnily různé úkoly. :

1. ÚKOL : Proč se slaví svátek sv. Martina ? Čím byl významný? Martin byl hodný nebo zlý ? ( Zopakování pověsti )

2. ÚKOL : Znáte nějakou písničku o sv. Martinovi? + 5 dřepů s výskokem

3. ÚKOL : Znáte nějakou básničku o sv. Martinovi? + skákání na jedné noze až k dašímu úkolu

4. ÚKOL : Děti, slyšely jste někdy pranostiku o sv. Martinovi? Co znamená slovo ,, pranostika´´? + skok snožmo k dalšímu úkolu

5. ÚKOL : Co znamená, že přijede Martin na bílém koni ? Jaké období končí, které začíná ? ( Rozdíl mezi obdobími, znaky zimy , opakování ročních období )

Na konci trasy je čekal schovaný poklad v podobě balíčků s dobrůtkami :-)

Obsah akce :

Spolu s malým ztraceným zajíčkem se děti vydaly hledat zaječí rodinku. Poprosily ostatní lesní zvířátka, aby jim pomohla a při pátrání se o nich a jejich životě dozvídaly spoustu zajímavých a užitečných věcí.

Děti si zopakovaly, co se v lese dělat ,může a co naopak ne. Či jaká nebezpečí nás tam mohou potkat.

Činnosti a metody: pozorování, hraní rolí,hledání pobytových znamení,

Akce proběhne v MŠ a bude hrazena z kulturního fondu.