Únor 2022

Program opouštěl zaběhnutou představu o tom, že hudební výchova je "sbor dětí u klavíru".

Muzikohrátky se skládaly z několika částí:

a) to co bývá často vnímáno jako muzikoterapie - uklidňující zvuky
    a aktivity s nástroji jako jsou tibetské mísy. hang drum, kalimba apod.

b) hudebně rytmická část - rytmizace, spolupráce při společné tvorbě
    hudby, intonační hry a pod.

c) hudebně pohybová – část – propojení hudební a sociální stránky + pohyb

Výstupem Muzikohrátek byla podpora klasické hudební výuky a její propojení s požadavky na celkový rozvoj dětí.

Akce proběhla v MŠ a byla hrazena z kulturního fondu.

První část besedy jsme si společně povídali o tom, co dělat v různých situacích :

1. Jak se zachovat, pokud potkáme cizího člověka na ulici, který nás bude lákat do auta např. tím, že nám bude nabízet bonbóny,
     sladkosti či na shlédnutí koťátek, štěňátek apod.

2. Jak se zachovat, pokud se ztratíme někde ve velkém obchodě či na jiném místě.

3. Jak se zachovat, pokud např. na dětském hřišti či na jiném místě najdeme injekční stříkačku.

Ve druhé části děti dostaly obrázky se správným či špatným jednáním, které jsme si prohlédli a hovořili o tom, co je nanich znázorněno.

Na závěr besedy děti obdržely obrázek s motivem odpovídajícím zvolenému tématu v první části.

Beseda byla zdarma.

V tento den se z naší mateřské školy stala,, školka pohádková“, plná kouzelných bytostí.

Náš pohádkový svět byl velmi pestrý, obejvili se : ,,sherifové,, policisté, víly Zvonilky, Elzy, hasič, slon s tygříkem,čarodějnice, klaun, zdravotní sestřička, Zoro, piráti a nesměl chybět ani král s princeznou. Všichni dohromady jsme si zazpívali, zatančili a zažili tak spoustu zábavy a legrace!

V tělocvičně byl připravený taneční program, jehož součástí byla přehlídka masek a ukázka, co každý dovede :-)

Akce proběhla v MŠ a byla hrazena z kulturního fondu.